za CKOD: Nagle zapomnieć wszystko

Uprzejmie donoszę, że jeszcze żyję.

Sesja szczęśliwie dobiegła końca i przez najbliższe miesiące mogę nie myśleć o uczelni. Niewątpliwie zadziałały zaciśnięte kciuki i tego typu zabobon. Ewakuowałem się z Poznania i dokonuję reorganizacji, przegrupowuję się i zbieram do kupy. Działo się różnie, nastroje dominowały przydenne; zgon laptopa w dość nerwowym momencie okazał się finałowym akordem, wisienką na torcie i muchą na kupie, ale hej, słonko świeci, podnoszę czoło, zbieram się z podłogi i będzie lepiej.

Literatura – się dzieje. 31 sierpnia, podczas Polconu w Zielonej Górze, odbędzie się premiera antologii Powergraphu „Nowe idzie”, z moim opowiadaniem na pokładzie. „Więcej niż słowa” to tekst chyba dość mocno poschizowany, swego czasu jego pisanie omal mnie nie wykończyło. Na pewno totalnie różni się od tego, z czym jestem kojarzony, czyli humoresek o Cielęcinie. Mam nadzieję, że w książeczce nie będę odstawał in minus. Okładka tutaj:  http://www.powergraph.pl. Poza tym, uwaga uwaga, piszę powieść dla młodzieży – komercha, ofkors, ale raz: powszechnie wiadomo, kim podług najprostszej definicji jest każdy artycha, dwa: bawię się przy tym doskonale i jest szansa, że będą to najprzyjemniej jak dotąd zarobione pieniądze. Mój wewnętrzny czternastolatek nie może usiedzieć na dupsku, tak mu się podoba. Coraz odważniej przysiadam się też do innej powieści – tym razem dla odmiany całkiem poważnej. Roboczy tytuł to „Najnowsze przymierze”, chyba opowiadałem o niej na spotkaniu autorskim podczas Pyrkonu, ale sporo się od tamtego czasu zmieniło – generalnie, pomysły kipią w głowie i mam wielką nadzieję tego nie spieprzyć, choć póki co ciężko nawet mówić o jakichś konkretach. Będą też kolejne opowiadania, ze szczególnym uwzględnieniem tego, którego śmierć zaanonsowałem w maju, a nad którym odprawiam obecnie mroczne praktyki nekromanckie – trzymajcie kciuki za zdechlaczka.

Co jeszcze. Jak to mawia kolega Krzysiu, wreszcie luz w tyłku. Sterta książek czeka na przeczytanie, filmów na obejrzenie, gier na pogranie. Egzystenacjalnej chujni mówię z nadzieją pa, pa, nie pokazuj się więcej, i czekam na dalszy rozwój wydarzeń. Do następnego.

About rogosza


6 responses to “za CKOD: Nagle zapomnieć wszystko

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: