martwa natura

MARTWA NATURA
Otwierasz drzwi, przygnany nieznośnym ciśnieniem. W trupim świetle zastanawiasz się, na ile jesteś prawdziwy. Odbicie w lustrze, żaden dowód. Z każdą sekundą narasta poczucie, że to miejsce jest pułapką: wysysa realność. Potem ją skrapla i odprowadza systemem rur gdzieś głęboko, tam,  gdzie nikt się nie upomni. Czujesz to, przekręcając zamek w kabinie, otwierając gazetę. Nie myślisz, nie reflektujesz, po prostu wiesz. Boisz się.
Nieważne, że odżywiasz się zdrowo i racjonalnie. Spazmy jelit wyrzucają gówno, a nie samoświadomość. Czujesz lęk, tutaj, na sedesie, pod ziemią, przecież w tym jest pieprzona symbolika, publiczne sracze urządza się pod ziemią, bo sranie to jakby chwilowa śmierć, srając nie jesteś dumnym ludzkim bytem, tylko chemią organiczną. Właśnie nazwałeś to imieniu. Dlatego zawsze czytasz na kiblu.
Nagle czujesz, że przestajesz ogarniać, co się dzieje. Strach narasta. Światło jest coraz zimniejsze, dźwięk bardziej wytłumiony. Ciśnienie staje się nie do wytrzymania. Nie możesz już skupić się na ciągach cyferek w gazecie. Pocisz się. Próbujesz się opanować. Serce łomocze. Uspokój się. Pomyśl jak zawsze, bombardowanie Drezna, kiblowy erudyto, no dalej, dlaczego trzęsą ci się ręce?
Już wiesz, o co chodzi, a ciśnienie narasta, już wiesz, nie ma ratunku, nieszczęsny idioto.
Ciśnienie. Ciśnienie.
Ciśnie. Ciśnie.
Śnię.
Nie.
Chowasz twarz w dłoniach. Wstajesz. Podciągasz spodnie. Zdejmujesz z haczyka i nakładasz marynarkę. Nie spuszczasz wody, bo przecież muszla jest pusta. Zamykasz za sobą kabinę. Widzisz triumfalny uśmiech babci klozetowej, jej oczy, płonące jak gwiazdy, gdy waży dwuzłotówkę w sękatej dłoni.
Czujesz się pusty jak niebo i tak już pozostanie, wiesz o tym: właśnie wysrałeś duszę.

About rogosza


2 responses to “martwa natura

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: