będąc młodym literatem

Pod tym adresem możecie przeczytać „Szatnię” – shorta, którego napisałem dla Toruńskich Dni Fantastyki. Drukarnia nawaliła, informatorów nie było na czas; dostępne są jako przysłowiowa musztarda po obiedzie w wersji elektronicznej. Od siebie przebąknę tylko cichutko, że chyba korektor trochę tam majstrował, miejscami kreatywnie, ale jakby w sprzeczności z samą ideą korekty, bo widzę mocno niegramotne zdanie, którego – uwierzcie – początkowo wcale tam nie było. Trudno. Jest za to ilustracja.
W grudniowej „Lampie” o „Po spirali” pisze sam Dunin-Wąsowicz. Pisze średnio przychylnie, dodajmy. Zarzuty są konkretne i celne, trafiają boleśnie prosto w miękkie. Polemizować nie ma sensu, jest za to nad czym się zastanowić. Jedno, co mocno mi się nie spodobało, to oczywista pierdoła: nazwanie Cielęcina „wielkopolskim”. Choć oddaję sprawiedliwość, nie Dunin pierwszy popełnia ten błąd. W pewnym momencie w powieści pojawia się fragment starej gazety, jest mowa  o „Cielęcinie (woj. poznańskie)”, owszem, ale wynika to z obowiązującego w ‘50 podziału administracyjnego kraju. Nikt nie je u nas szneki z gzikiem, na ziemniaki też wołamy po bożemu.
Poza tym zaczynają się ferie świąteczne, zamierzam spędzić ten czas możliwie twórczo. Zobaczymy jak wyjdzie, najpewniej znowu przełączę się na tryb bożonarodzeniowy, czyli opierdalatywność na maksimum i makowiec. Brat mnie namówił do obejrzenia „Dextera”, wiadomo, wszyscy się zachwycają, po kilku odcinkach zachwycam się również i obmyślam pierwsze morderstwo.
Rok 2008 powoli oddala się w stronę horyzontu,  tym samym nadchodzi czas refleksji i podsumowań, ale na razie nie mam ochoty psuć sobie humoru. Więc – do następnego wpisu, heja.

About rogosza


3 responses to “będąc młodym literatem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: