październikowi machamy pa, pa

Październik ledwo dobrze się zaczął, już się kończy. Tradycyjnie, miesiąc głównie na rozruch. Równie tradycyjnie, nie mogło się obejść bez finansowych ambarasów – okazuje się nie po raz pierwszy, że wyliczanie budżetu w październiku to czynność czysto magiczna i na rzeczywistość przekłada się nijak. Wyszły cyrki z pewną umową, zawsze miałem pecha do tych rzeczy, ale teraz to już chyba się o Księgę Rekordów ociera, pocztowy ping-pong, wymiana podań odbierz-odeślij, no a potem zrobiło się mitologicznie na zasadzie „ja Penelopa, przelew z wydawnictwa Odys”. Tak go wyglądam z utęsknieniem na horyzoncie; przelew-wieczny tułacz. Wkrótce powinno być OK, tragedii jako takiej nie ma, a na przyszły rok wiem już, że cokolwiek bym nie zrobił, październik okaże się sprytniejszy. Nie ma więc co się spinać.  A póki co – niech się lepiej miesiąc kończy. Już go nie chcemy.
Na tapecie wciąż „Najnowsze Przymierze”, o którym wiem już na pewno, że nie ukończę go w pierwotnym planowanym terminie. Wkrótce wkleję tu chyba prolog, tak jak  to zrobił z „Widmami” Orbitowski – zasadnicza różnica jest oczywiście taka, że na jego książkę ktoś czeka, ale chodzi o zasadę: upublicznienie fragmentu powinno okazać się dodatkową motywacją, żeby to doprowadzić do szczęśliwego końca, to raz, a dwa, fajnie będzie porównać kiedyś z wersją finalną.
Premiera „Klemensa” powinna mieć miejsce w pierwszym kwartale 2010 – i dołożę ze swej strony wszelkich starań, żeby w przyszłym roku wypuścić w świat dwie książeczki. A może i więcej – pojawił się bowiem przedziwny projekt, w który zaangażowaliśmy się z przyjacielem Romkiem psychotronikiem. Nie chcę mówić za dużo, żeby nie zapeszyć, ale – zapowiada się tyleż ciekawie, co wariacko. Będzie apokaliptycznie!
Z rzeczy optymistycznych – nowy Rammstein wyszedł i chyba jest nieźle. Stay tuned!

About rogosza


2 responses to “październikowi machamy pa, pa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: